KÜÇÜKÇEKMECE:
CHP Küçükçekmece'yi Ak Parti'den Gökhan GÜMÜŞDAĞ ile Alacak

 Seçimlere çok az bir zaman kala CHP’nin bazı ilçelerde olduğu gibi Küçükçekmece’de de belediye başkan adayını açıklamaması yarışı 3 aday adayı arasında götüren ilçede heyecanın artmasına neden oluyor. Aylar önce yapılan “Eğilim Yoklaması” n da her ne kadar Kemal Çebi 1264 oyla birinci çıksa da CHP genel merkezinden sızan bilgilere göre kararın, Gökhan GÜMÜŞDAĞ yönünde olacağı kulislerde artık net olarak söyleniyor.

TABLO DEĞİŞMİŞE BENZİYOR

Küçükçekmece’de her ne kadar 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti seçimleri açık ara farkla kazanmış olsa da bölgede yapılan anketler, 2014 yerel seçimlerde aynı tablonun yaşanmayacağını gösteriyor. HaberMRT olarak yaptığımız “YEREL SEÇİMİN NABZINI TUTMA” çalışmalarımızda da aldığımız sonuçlar CHP’nin Ak Parti ile arasında ki oy farkını 15’den 3’e düşürdüğü gözlendi. Bölgede iktidar ve ana muhalefet partisinin henüz adaylarını açıklamamış olması avantaj mı dezavantaj mı bilinmez ama ilçede “Gariban Babası” ve “Arı gibi Çalışkan” sıfatlarıyla tanınan CHP Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı Gökhan Gümüşdağ, tabandan büyük destek görüyor.

EĞİLİM YOKLAMASI KARARDA ETKİLİ OLMADI

Aralık ayında yapılan “Eğilim Yoklaması” n da 3 dönem de 4,5 yıl ilçe başkanlığı görevini yapmış olan Kemal Çebi 1264 oyla birinci, İl Meclis üyesi ve iş adamı  Gökhan Gümüşdağ  700 oyla ikinci ve Fatih Üstünbaş 600 oyla 3’üncü olmuştu. Ancak CHP Kulislerinden sızan bilgilere göre; bu sonuçlar genel merkezin kararında pek etkili olmadı,  halkın talebinin Gökhan Gümüşdağ olması parti içinde yanıt buldu ve CHP Küçükçekmece’de Gökhan Gümüşdağ’la yola devam karı aldı. Hem Ak Parti hem de Cumhuriyet Halk Partisi nezdinde oy oranı açısından kritik bölge olarak görülen Küçükçekmece’de hala adaylar resmi olarak belirlenmemiş olsa da edinilen bilgiler doğrultusunda CHP’nin adayının Gökhan GÜMÜŞDAĞ olduğu artık belli. Gökhan Gümüşdağ siyasi çevrelerde, il genel meclisi üyeleri arasında 2009-2014 yılları arasında en çok gen soru yönelten ve en çok proje üreten kişi olarak tanınıyor.

Gökhan Gümüşdağ, aylardır yürüttüğü seçim çalışmalarında Küçükçekmece halkına şu şekilde seslendi;

      Kentlilik ve kentleşme seviyesinin beton yığınlarıyla ölçülmesi anlayışını yıkmak için,

Yaşam alanlarının daha güvenilir ve huzurlu olmasını sağlamak, mutlu Küçükçekmeceliler,
umut dolu bir gelecek oluşturmak için,

Deprem gerçeğiyle yüzleşerek, güvenilir konut ve çevre oluşturmak için,

Rant ve inşaat merkezi olarak değil, yeşil alan ve parkla anılan bir Küçükçekmece imar
etmek için,

Küçükçekmeceli hemşerilerimin yaşadıkları yerde mutlu olmaları için gereksinim duydukları
ekonomi ve aktiviteleri ayaklarına getirmek için,

Din, dil, ırk ayrımı yapmadan, herkese ihtiyaç duyduğu, yaşam tarzına uygun özel ilgi,
beklenti, sevgi ve hoş görüyü eşit olarak hiçbir ayırım gözetmeksizin göstermek için,

Sosyal belediyeciliğin tüm hizmetlerini eksiksiz ve zamanında Küçükçekmecelilere sunmak
için,

Devletin acımasız kudretini gösteren değil, şefkatini egemen kılan ‘cezalandıran değil,
kucaklayan ve sahiplenen’ olabileceğini göstermek için,

Hizmet aşkıma olan inancınızla seçildiğimi, Küçükçekmeceli hemşerilerimle var olduğumu
unutmadan, her günümü doğduğum ilçeye kalıcı hizmetler vermekle geçirmek için,

Makamımdan çıkmayan ve randevu alınamayan değil, 7/24 ulaşabileceğiniz, her fırsatta
sizlerin arasında olacak bir Belediye Başkanı olmak için,

Küçükçekmece’yi dışardan gelenlerle değil, Küçükçekmece’de yaşayanlarla yönetmek için ADAYIM...

 

Gökhan GÜMÜŞDAĞ Kimdir?

Ailesi Makedonya’dan göç eden Gökhan Gümüşdağ, 1966 yılında Küçükçekmece’de doğdu. Liseyi Küçükçekmece Lisesi’nde okuyan Gümüşdağ, Kıbrıs Near East Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirdi ve akabinde Amerika Üniversity of Kentucky’de, Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. Yine aynı üniversitede Matematik üzerine, ikinci branş çalışması yaptıktan sonra 1995 yılında Türkiye’ye geri döndü.

Diş Hekimi Meral Hanım’la evli ve Ata ile Arda adlarında iki oğlu, Elanur adında bir kız çocuğu olan Gökhan Gümüşdağ, İngilizce ve kısmen Almanca bilmektedir. 2002 yılında YENİÇAĞ firmasının otomotiv sektörüne katılımını sağlayan Gökhan Gümüşdağ; stratejik adımlarla MAN, MERCEDES, BMC ve TEMSA gibi firmalarla anlaşmalar yaparak, Türkiye ekonomisine milyon eurolarca ihracat hacmi kazandırmıştır. YENİÇAĞ firması Avrupa’nın bu dev firmaları ile ortak projeler yürütmekte olup,ülke ekonomisinin ihtiyacı olan açılımları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu başarılarından dolayı da 2006 yılında Gökhan Gümüşdağ’a Bakırköy Ceza Mahkemeleri tarafından, elektronik ürünlerin kaçakçılığı konusunda ‘Bilirkişi’ görevi verilmiştir.

Başarılı ticaret hayatının yanı sıra toplum tarafından her zaman sevilen ve kabul gören Gökhan Gümüşdağ, güçlü sosyal yanıyla da, onlarca derneğin ve sivil toplum kuruluşlarının oluşumuna öncülük etmiş, yönetim kurullarında aktif olarak görev almış ve her zaman çevresiyle iç içe olmuştur. Siyasete resmen 2009 yılında CHP İl Genel Meclis Üyeliği ile başlayan Gümüşdağ, Küçükçekmece başta olmak üzere İstanbul genelinde insanların sorunlarını gündeme taşıyarak, takipçisi olmuş ve çözüme ulaşmasını sağlamıştır. Bu sorunlar ile ilgili en çok önerge sunan meclis üyesidir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
isimsiz çekmeceli 2 yıl önce

2009 yerel seçilerde açık ara akp aldı deniyor ama onceki yerel seçimler incelemeden yazmayın

banner68

Aziz Yıldırım, Silivri’den Destek İstedi...
Hedef 1 milyon üye kapsamında Silivri Fenerbahçe Platformu tarafından organize edilen destek gecesi Mega Saray...

Haberi Oku